Tipy a triky s Power BI

Připojení na zdrojová data

Publikováno 21. 4. 2022

Základním stavebním kamenem každého BI reportu jsou data, která je potřeba mít vhodně a přehledně zpracovaná. Většina BI řešení se skládá z více datových zdrojů a systémů, které vyžadují rozdílné přístupy a často obsahují limity.  

 

Power BI podporuje přes 150 typů zdrojových připojení a toto číslo stále roste. To zaručuje, že Power BI může používat kdokoliv s jakýmkoliv zdrojem dat nebo datovým skladem.  

 

V tomto seriálu Tipy a triky s Power BI vás naučíme, jak prostřednictvím Power BI sjednotit data z více datových zdrojů do jednotné formy a vytvořit potřebný základ pro tvorbu kvalitních BI reportů.  

Jak se data z datových zdrojů získávají?

Když otevřete aplikaci Power BI Desktop, úvodní vyskakovací okno vám automaticky nabídne možnost Získat data. 

Následně se otevře nové okno, kde je možné vyhledat zdroj dat, který zrovna potřebujete. V případě, že je potřeba sjednotit více zdrojů, prostě postup opakujete nebo vyberete více položek najednou. 

To je vše?

K nahrání dat ano, ale k hodnotným a vypovídajícím reportům je ještě dlouhá cesta. Nyní víme, jak si data jednoduše nahrát. V příštím příspěvku vám ukážeme způsoby připojení k datům, které umožní zpracování dat automatizovat. Vám tak zůstane čas na kávu, nebo jinou zajímavější činnost. Těšte se tedy na: Import Mode, Directquery a Live connection a vysvětlení, kdy se hodí daný postup použít.